Poradňa | 5 tipov ako poraziť jarnú únavu

 

5 tipov ako poraziť jarnú únavu

O tom, že sa blíži jar už nemožno pochybovať. Vonku je viac slnečných dní a aj sa zotmieva už oveľa neskôr. V mediách registrujeme oveľa viac článkov a reportáží o potrebnej jarnej detoxikácii, prísune vitamínov a športoch v prírode. Nech sa rozhodnete akokoľvek naštartovať na jar Váš organizmus po zime, je dobré myslieť na dostatočný prísun minerálov, vitamínov a tekutín. Všetky odporučenia odborníkov sa zhodujú na pár veciach, ktoré pri jarnej detoxikáciu pomôžu:

  1. Pitný režim obohatený o bylinné čaje a citrusové šťavy,
  2. Viac ovocia a zeleniny v dennej strave,
  3. Obmedziť mäso, mastné a nezdravé jedlá,
  4. Menej častejších porcií,
  5. Viac pohybu.

O tom, že by sme mali mať správu životosprávu, aktívne žiť a športovať sa napísalo už veľmi veľa. Aj o ideálnom dennom čase pohybu alebo spôsobe športovania. Nie vždy však je možné sa plnohodnotne a aktívne venovať nejakej športovej činnosti. Niekedy pomôže mať niekoho na spoločné chvíle strávené pri obľúbenom športe. Inokedy stačí zainvestovať do pomôcky na cvičenie doma. Napríklad aj takéhoto mini bicykla: http://www.prosenior.eu/obchod/mini-bicykel/

Mať takéto zariadenie doma má viacero výhod. V prvom rade nie ste odkázaný na vonkajšie prostredie a s tým spojené aj aktuálne počasie. Mini bicykel je skvelá pomôcka na precvičenie rúk aj nôh v teple domova pri vykonávaní obľúbených činností ako pozeranie televízie alebo lúštenie krížoviek. Navyše má nastaviteľnú úroveň záťaže s protišmykovými nožičkami na oceľovom ráme a tak ľahko nezkĺzne a neporaní Vás.

Tak či onak, jarnú únavu treba poraziť a sychravému počasiu zlej nálade nedať šancu. Navyše po jarnej detoxikácii a cvičení sa Vám organizmus odmení lepšou náladou a prílivom novej energie, ktorú potom môžete využiť počas prechádzok v prírode so svojimi najbližšími.

Ďalšie rady

 
 

sonna.com.ua